Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Polecane atrakcje – Tężnia w Radlinie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie to miejsce dla lubiących aktywny wypoczynek i zdrową rekreację. Dwa baseny (duży, oraz rekreacyjny), sauna, jacuzzi, dwie sale , w tym jedna z trybunami, siłownie, to tylko niektóre z atrakcji. W ramach MOSIRu funkcjonuje również stadion miejski przy ul. Wieczorka, na którym swoje mecze rozgrywa założony w 1923 roku Klub Sportowy Górnik Radlin, wicemistrz I ligi (wicemistrz Polski) w roku 1951.

MOSiR Radlin kultywuje również tradycje gimnastyczne w naszym mieście, skąd pochodzi 20 olimpijczyków! W większości byli to właśnie gimnastycy, którzy trenowali w funkcjonującym w Radlinie Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Nazwiska radlińskich gimnastyków, takie jak Jan Deutschmanek, Paweł Gaca, Alfred Kucharczyk, bracia Kubica, czy Leszek Blanik, na stałe zapisały się w historii polskiej gimnastyki.

-> www.mosir.eu

 

Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie

Powstały pół wieku temu jako Zakładowy Dom Kultury KWK Marcel, dziś – już jako Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie – pełni ważną rolę w życiu kulturalnym miasta.  Miejsce wielu wydarzeń kulturalnych w Radlinie, oraz instytucja odpowiedzialna za działania na niwie kultury.  Również siedziba wielu stowarzyszeń m.in. Radlińskiego Towarzystwa Kulturalnego, Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży „Tęcza”, czy Stowarzyszenia „Radlińska Przystań”.

-> www.mok.radlin.pl

Park Leśny im. Powstańców Śląskich

Powstały na terenie dawnego Rybnickiego Lasu Królewskiego, park leśny z ciekawą rekreacyjną infrastrukturą.

W parku mieści się szlak do nordic walking, siłownia na wolnym powietrzu, oraz Park Linowy „Leśna Przygoda”.

Kolonia Emma w Radlinie

Unikalny zespół obiektów architektonicznych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Pochodzące jeszcze z XIX wieku osiedle-ogród, zaprojektowane przez najwybitniejszych niemieckich architektów wczesnego modernizmu, jak William Mueller czy Hans Poelzig. Nazywane „Nikiszowcem Południa” może poszczycić się praktycznie niezmienioną zabudową od czasów powstania. Wspaniały, charakterystyczny górnośląski klimat, połączony z dużą dawką zieleni, wszystko to razem daje niesamowity rezultat. Miejsce wielu plenerów malarskich i zdjęciowych.
Zrewitalizowana część osiedla oprócz walorów architektonicznych może poszczycić się ciekawą ofertą sportowo-rekreacyjną: kompleksem boisk „Orlik” oraz placem do ćwiczeń typu „streetworkout”. W bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego osiedla znajduje się boisko na którym swe mecze rozgrywa KS Górnik Radlin.

 

-> www.emma.radlin.pl

Szlak Emmy i Marcela – industrialne atrakcje Radlina

„Szlak Emmy i Marcela” to radliński szlak upamiętniający historię zabytków techniki, przemysłu, ale i ludzi tę historię tworzących.
Opowiada o dawnych kopalniach, szybach górniczych,  ale również o perełkach architektury modernistycznej w naszym mieście.

 -> www.szlak.radlin.pl