Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie to miejsce dla lubiących aktywny wypoczynek i zdrową rekreację. Dwa baseny (duży, oraz rekreacyjny), sauna, jacuzzi, dwie sale , w tym jedna z trybunami, siłownie, to tylko niektóre z atrakcji. W ramach MOSIRu funkcjonuje również stadion miejski przy ul. Wieczorka, na którym swoje mecze rozgrywa założony w 1923 roku Klub Sportowy Górnik Radlin, wicemistrz I ligi (wicemistrz Polski) w roku 1951.
MOSiR Radlin kultywuje również tradycje gimnastyczne w naszym mieście, skąd pochodzi 20 olimpijczyków! W większości byli to właśnie gimnastycy, którzy trenowali w funkcjonującym w Radlinie Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Nazwiska radlińskich gimnastyków, takie jak Jan Deutschmanek, Paweł Gaca, Alfred Kucharczyk, bracia Kubica, czy Leszek Blanik, na stałe zapisały się w historii polskiej gimnastyki.
Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie
Powstały pół wieku temu jako Zakładowy Dom Kultury KWK Marcel, dziś – już jako Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie – pełni ważną rolę w życiu kulturalnym miasta. Miejsce wielu wydarzeń kulturalnych w Radlinie, oraz instytucja odpowiedzialna za działania na niwie kultury. Również siedziba wielu stowarzyszeń m.in. Radlińskiego Towarzystwa Kulturalnego, Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży „Tęcza”, czy Stowarzyszenia „Radlińska Przystań”.
Park Leśny im. Powstańców Śląskich
Powstały na terenie dawnego Rybnickiego Lasu Królewskiego, park leśny z ciekawą rekreacyjną infrastrukturą.
W parku mieści się szlak do nordic walking, siłownia na wolnym powietrzu, oraz Park Linowy „Leśna Przygoda”.
Kolonia Emma w Radlinie
Unikalny zespół obiektów architektonicznych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Pochodzące jeszcze z XIX wieku osiedle-ogród, zaprojektowane przez najwybitniejszych niemieckich architektów wczesnego modernizmu, jak William Mueller czy Hans Poelzig. Nazywane „Nikiszowcem Południa” może poszczycić się praktycznie niezmienioną zabudową od czasów powstania. Wspaniały, charakterystyczny górnośląski klimat, połączony z dużą dawką zieleni, wszystko to razem daje niesamowity rezultat. Miejsce wielu plenerów malarskich i zdjęciowych.
Zrewitalizowana część osiedla oprócz walorów architektonicznych może poszczycić się ciekawą ofertą sportowo-rekreacyjną: kompleksem boisk „Orlik” oraz placem do ćwiczeń typu „streetworkout”. W bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego osiedla znajduje się boisko na którym swe mecze rozgrywa KS Górnik Radlin.
Szlak Emmy i Marcela – industrialne atrakcje Radlina
„Szlak Emmy i Marcela” to radliński szlak upamiętniający historię zabytków techniki, przemysłu, ale i ludzi tę historię tworzących.
Opowiada o dawnych kopalniach, szybach górniczych, ale również o perełkach architektury modernistycznej w naszym mieście.