Obok tężni powstanie nowy parking

Ponad 40 nowych miejsc parkingowych zaplanowano w projekcie nowego parkingu przy radlińskiej tężni. Jeśli nic się nie zmieni, jeszcze jesienią tego roku ruszą prace.

Nowy parking znajdował będzie się ok. 300 metrów od tężni. Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony już w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim. Planowany plac parkingu pomieści 42 samochody osobowe, w tym 2 stanowiska dla niepełnosprawnych oraz – dodatkowo – 3 stanowiska dla busów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zamierzeniami, jeszcze jesienią ruszą prace wykonawcze.

Parking znajdował będzie się na działce zakupionej przez miasto, znajdującej się w pobliżu przepompowni PWiK na ul. Wypandów (tuż obok istniejących miejsc parkingowych oddalonych ok. 200 metrów od tężni).

Póki jednak parking nie powstał apelujemy i prosimy wszystkich przyjezdnych, zwłaszcza odwiedzających nas w weekendy, aby poruszali się po ul. Wypandów ostrożnie. Jeśli to możliwe, zachęcamy aby korzystali z innych, ogólnodostępnych parkingów. Na stronie tężni solankowej umieściliśmy informacje o publicznych parkingach z których można korzystać : http://teznia.radlin.pl/parkingi .
Wybraliśmy kilka, które oddalone są od obiektu nie dalej niż 10-15 minut spacerem. To rozwiązanie tymczasowe, ale wiemy, że wiele osób z chęcią skorzysta z nich, tym bardziej, że do czasu wybudowania nowego, dużego parkingu może znacząco usprawnić to komunikację na ul. Wypandów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *