Parkingi

 

Ruszyła budowa dodatkowych miejsc parkingowych dla kuracjuszy odwiedzających radlińską tężnię !

 

Zainteresowanie tężnią w Radlinie zdecydowanie przerosło najśmielsze oczekiwania jej twórców. Szybko okazało się, że dotychczasowa baza parkingowa jest niewystarczająca i podjęto decyzję o poszerzeniu jej o kolejne miejsca. Prace rozpoczęły się w styczniu 2018 roku. Zaprojektowano ponad 40 miejsc postojowych , specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz trzy miejsca dla małych busików. Parking oddalony będzie od tężni ok. 300 metrów, tuż obok dziś istniejących miejsc postojowych (obecnie znajduje się tam ok 10 miejsc). Zdecydowano się nie rozbudowywać bazy parkingowej przy samej tężni, aby nie zakłócać w ten sposób kuracji inhalacyjnych, skupiając wokół tężni przede wszystkim miejsca dla niepełnosprawnych i kilka miejsc dodatkowych.


Miejsce przyszłego parkingu

Projekt parkingu

Póki jednak nowe miejsca postojowe nie powstały, zmuszeni jesteśmy prosić Państwa o korzystanie z miejsc parkingowych w niedalekiej odległości od tężni. Wszystko po to, aby usprawnić ruch przy samej ulicy Wypandów. Przede wszystkim apelujemy o nie parkowanie na poboczu jezdni przy samej tężni. Po pierwsze dlatego, że jest to niedozwolone (ul. Wypandów jest strefą zamieszkania) a po drugie dlatego, iż wpływa bardzo niekorzystnie na płynność komunikacyjną tej ulicy.
UWAGA! Prosimy kierowców autobusów o NIE zjeżdżanie w ulicę Wypandów. Prosimy o parkowanie przed zjazdem do tężni, w pobliżu ulic Sienkiewicza i Cmentarnej!

Gdzie w takim razie można parkować?

Jeśli nie znajdą Państwo wystarczającej ilości miejsc parkingowych przy ul. Wypandów, mogą skorzystać Państwo z parkingów oddalonych od tężni ok 10 – 15 minut idąc pieszo. To niewiele a zdecydowanie ułatwi poruszanie się kuracjuszy w stronę tężni i ulepszy jakość inhalacji.

  • Parking przy ulicy Cmentarnej i Sienkiewicza – ok 5 minut spacerem od tężni

  • Parking przy Urzędzie Miasta Radlin (wolny również w weekendy) – ok 15-20 minut spacerem od tężni

Parking przy Obiekcie Gimnastycznym im. Leszka Blanika (tzw. „Sokolnia”) –  ok 15-20 minut spacerem od tężni

  • Parking przy Miejskim Ośrodku Kultury i Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji –  ok. 20 minut spacerem od tężni

Przepraszamy za wszystkie niedogodności. Mamy nadzieje, że już niebawem uporamy się z nimi a jakość korzystania z radlińskiego obiektu będzie coraz lepsza.
Zapraszamy do radlińskiej tężni!