Parkingi

Zainteresowanie tężnią w Radlinie zdecydowanie przerosło najśmielsze oczekiwania jej twórców. Szybko okazało się, że dotychczasowa baza parkingowa jest niewystarczająca i podjęto decyzję o poszerzeniu jej o kolejne miejsca. Zostaną one oddane do użytku w 2017 roku i będą oddalone od obiektu ok. 250 metrów, tuż obok dziś istniejących miejsc postojowych. Zdecydowano się nie rozbudowywać bazy parkingowej przy samej tężni, aby nie zakłócać w ten sposób kuracji inhalacyjnych, skupiając wokół tężni przede wszystkim miejsca dla niepełnosprawnych i kilka miejsc dodatkowych.

 


Miejsce przyszłego parkingu

Póki jednak nowe miejsca postojowe nie powstały, zmuszeni jesteśmy prosić Państwa o korzystanie z miejsc parkingowych w niedalekiej odległości od tężni. Wszystko po to, aby usprawnić ruch przy samej ulicy Wypandów. Przede wszystkim apelujemy o nie parkowanie na poboczu jezdni przy samej tężni. Po pierwsze dlatego, że jest to niedozwolone (ul. Wypandów jest strefą zamieszkania) a po drugie dlatego, iż wpływa bardzo niekorzystnie na płynność komunikacyjną tej ulicy.
UWAGA! Prosimy kierowców autobusów o NIE zjeżdżanie w ulicę Wypandów. Prosimy o parkowanie przed zjazdem do tężni, w pobliżu ulic Sienkiewicza i Cmentarnej!

Gdzie w takim razie można parkować?

Jeśli nie znajdą Państwo wystarczającej ilości miejsc parkingowych przy ul. Wypandów, mogą skorzystać Państwo z parkingów oddalonych od tężni ok 10 – 15 minut idąc pieszo. To niewiele a zdecydowanie ułatwi poruszanie się kuracjuszy w stronę tężni i ulepszy jakość inhalacji.

Parking przy ulicy Cmentarnej i Sienkiewicza

Parking przy Urzędzie Miasta Radlin (wolny również w weekendy)

Parking przy Ośrodku Gimnastycznym im. Leszka Blanika (tzw. „Sokolnia”)

Parking przy Miejskim Ośrodku Kultury i Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji:

 

Przepraszamy za wszystkie niedogodności. Mamy nadzieje, że już niebawem uporamy się z nimi a jakość korzystania z radlińskiego obiektu będzie coraz lepsza.
Zapraszamy do radlińskiej tężni!