statuetkaTężnia w Radlinie w gronie najlepszych przestrzeni w województwie!
W miniony piątek, 4 listopada w Katowicach wręczono nagrody w ramach siedemnastej już edycji konkursu „Najlepsza Przestrzeń Województwa Śląskiego”. W gronie wyróżnionych przez Marszałka Województwa Śląskiego i katowickiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich znalazła się radlińska tężnia.

 

Jury doceniło radliński obiekt „za ciekawą próbę aktywizacji zielonych przestrzeni miasta poprzez budowę obiektu tężni,stanowiącego nową propozycję wypoczynku i rekreacji i dla mieszkańców”. Tężnia w Radlinie wyróżniona została w kategorii „Obiekt użyteczności publicznej”.

statuetka
[fot: R. Śmietana]
W siedemnastej edycji konkursu, w którym nagrody i wyróżnienia przyznaje Marszałek Województwa Śląskiego, zgłoszono 43 realizacje w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej i zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej. Celem konkursu jest rozwój i zmiany jakościowe przestrzeni publicznej, wzrost aktywności społecznej i gospodarczej, podnoszenie świadomości w zakresie kształtowania przestrzeni, a także promocja wysokiej jakości rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych. Tegoroczne Grand Prix trafiło do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Grażyna Janeta, naczelnik wydziału urbanistyki UM Radlin i Burmistrz Radlina ze statuetką
[Fot. R. Śmietana]
Na fotografii: Grażyna Janeta, naczelnik Wydziału Urbanistyki i Inwestycji UM Radlin i Burmistrz Radlina Barbara Magiera ze statuetką.

 

 

Tężnia w Radlinie wyróżniona „Najlepszą Przestrzenią Woj. Śląskiego”

Post navigation