Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Zdrowie – Tężnia w Radlinie

Tężnia_solankowa3 Inhalacje solankowe w tężni służą przede wszystkim zdrowej regeneracji organizmu.
Jeszcze niedawno tężnie kojarzyły się wyłącznie z uzdrowiskami. Dziś coraz częściej dobroczynne właściwości solanki wykorzystuje się również w zabiegach fitness.

Inhalacje przy tężniach solankowych pozwalają na „odtrucie” organizmu, który na co dzień narażony jest na kontakt z zanieczyszczonym powietrzem. Spaliny samochodowe, niska emisja zanieczyszczeń, zanieczyszczenia przemysłowe – to stałe zagrożenia dla naszego zdrowia.
Tymczasem tężnie solankowe powodują powstanie specyficznego „mikroklimatu”, z którym spotykamy się np. podczas pobytu nad morzem. Godzinna inhalacja solanką zapewnia dostarczenie do organizmu sporej dawki jodu – porównywalną z trzydniowym pobytem nad morzem.
To idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego (w tym również przewlekłe i nawracające stany zapalne), dla alergików (także cierpiących na alergie skóry), oraz osób mających problemy z tarczycą, czy nadciśnieniem.
W szczególności z inhalacji solankowych korzystać powinny osoby mieszkające w dużych aglomeracjach, w dużym skupisku przemysłowym, oraz palacze tytoniu.

 

Właściwości solanki wykorzystywanej w radlińskiej tężni:

 Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – przed inhalacjami skonsultuj się z lekarzem!