Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Obok tężni powstanie nowy parking – Tężnia w Radlinie

Ponad 40 nowych miejsc parkingowych zaplanowano w projekcie nowego parkingu przy radlińskiej tężni. Jeśli nic się nie zmieni, jeszcze jesienią tego roku ruszą prace.

Nowy parking znajdował będzie się ok. 300 metrów od tężni. Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony już w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim. Planowany plac parkingu pomieści 42 samochody osobowe, w tym 2 stanowiska dla niepełnosprawnych oraz – dodatkowo – 3 stanowiska dla busów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zamierzeniami, jeszcze jesienią ruszą prace wykonawcze.

Parking znajdował będzie się na działce zakupionej przez miasto, znajdującej się w pobliżu przepompowni PWiK na ul. Wypandów (tuż obok istniejących miejsc parkingowych oddalonych ok. 200 metrów od tężni).

Póki jednak parking nie powstał apelujemy i prosimy wszystkich przyjezdnych, zwłaszcza odwiedzających nas w weekendy, aby poruszali się po ul. Wypandów ostrożnie. Jeśli to możliwe, zachęcamy aby korzystali z innych, ogólnodostępnych parkingów. Na stronie tężni solankowej umieściliśmy informacje o publicznych parkingach z których można korzystać : http://teznia.radlin.pl/parkingi .
Wybraliśmy kilka, które oddalone są od obiektu nie dalej niż 10-15 minut spacerem. To rozwiązanie tymczasowe, ale wiemy, że wiele osób z chęcią skorzysta z nich, tym bardziej, że do czasu wybudowania nowego, dużego parkingu może znacząco usprawnić to komunikację na ul. Wypandów.

Obok tężni powstanie nowy parking

Post navigation